ÚvodProfilProduktyTabletyČapíkyTopické prípravkyVodné a liehové roztoky, olejeZdravotnícke pomôckyVýživové doplnkyVeterinárne prípravkyTopické prípravky určené na ďalšie spracovanie v lekárniSuroviny pre lekárneNOVINKYVýrobaZmluvná výrobaKvalitaObchodFotogalériaKontaktyKde nás nájdeteHlásenie nežiaducich účinkov

PASTA S RYBÍM OLEJOM

PASTA S RYBÍM OLEJOM Zloženie:
Liečivo: aselli oleum (rybí olej) 25 g, zinci oxidum (oxid zinočnatý) 25 g v 100 g kožnej pasty.

Pomocné látky: adeps lanae (vosk z ovčej vlny), vaselinum flavum (žltý vazelín).

Charakteristika: Liečebný účinok kožnej pasty je založený na kombinácii použitých účinných látok - rybieho oleja a oxidu zinočnatého. Rybí olej je bohatý na vitamíny A a D2 a tiež obsahuje nasýtené a nenasýtené mastné kyseliny. Vitamín A obnovuje povrchové vrstvy pokožky, zvyšuje obranyschopnosť kože a zabraňuje vzniku a rozvoju zápalu. Oxid zinočnatý má slabé protizápalové a sťahujúce účinky.

Indikácie: Pasta je vhodná na ošetrenie odrenín a drobných poranení kože, ľahkých popálenín a rádiodermatitíd (chorobách kože po ožarovaní), vredov predkolenia (ulcus cruris), preležanín, na fisúry (trhlinky) v okolí konečníka, na prstoch a prsných bradavkách, amputačných pahýľov. U dojčiat na liečbu zaparenín a pri plienkovom zápale pokožky.

Kontraindikácie:
Hypersenzitivita na jednotlivé zložky lieku.

Použiteľnosť:
24 mesiacov

Balenie:
100 g

Kúpiť online

Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa

back