ÚvodProfilProduktyTabletyČapíkyTopické prípravkyVodné a liehové roztoky, olejeZdravotnícke pomôckyVýživové doplnkyVeterinárne prípravkyTopické prípravky určené na ďalšie spracovanie v lekárniSuroviny pre lekárneNOVINKYVýrobaZmluvná výrobaKvalitaObchodFotogalériaKontaktyKde nás nájdeteHlásenie nežiaducich účinkov

MAGNÉZIOVÉ TABLETY 500 MG GALVEX
MAGNESII LACTICI 500 MG TBL. GALVEX

MAGNÉZIOVÉ TABLETY 500 MG GALVEX MAGNÉZIOVÉ TABLETY 500 MG GALVEX MAGNÉZIOVÉ TABLETY 500 MG GALVEX

Zloženie:
Liečivo: Magnesii lactas dihydricus (dihydrát magnézium laktátu) 500 mg, čo zodpovedá 51 mg čistého horčíka v 1 tablete.

Pomocné látky: Oryzae amylum (ryžový škrob), talcum (mastenec), magnesii stearas (magnéziumstearát), Povidon K 29/32 (povidón k 29/32), silica colloidalis anhydrica (koloidný oxid kremičitý).

Charakteristika: Magnézium (horčík) je nepostrádateľný pre viac ako 300 metabolických pochodov v ľudskom organizme. Je dôležitý pre normálnu funkciu nervového systému, pre stavbu kostí, zubov a chrupaviek. Pri jeho nedostatku sa môžu objaviť tras, svalová slabosť, nočné kŕče v nohách až tetanické stavy, ataxia, psychické poruchy, rozvoj aterosklerózy, nepravidelnosti srdcového rytmu, tráviace ťažkosti s hnačkou.

Indikácie: Horčík sa používa ako doplnková liečba pri nedostatočnom prívode potravou (počas tehotenstva, dojčenia, v puberte, v rekonvalescencii a po operáciách, pri jednostranných diétach a hladovkách, strese), pri zvýšených stratách horčíka (po opakovanom dávení, dlhšietrvajúcich hnačkách), pri zvýšenej náchylnosti ku kŕčom, pri dlhodobom podávaní antiepileptík a diuretík, pri alergických ochoreniach, pri hormonálnej antikoncepcii, na zníženie vysokej hladiny cholesterolu v krvi, pri cukrovke, pri predráždenosti, zníženej schopnosti sústredenia, závratoch.
Na základe odporúčania lekára ako podporná liečba srdcových ochorení, vysokého tlaku krvi, na prevenciu premenštruačného napätia, pri migréne, pri chorobách štítnej žľazy a prištítnych teliesok, ako súčasť liečby chronických zápalových črevných ochorení, pri kŕčoch v tehotenstve (eklampsii), pri niektorých poruchách imunity.

Kontraindikácie:
Precitlivenosť na liečivo alebo na niektorú z pomocných látok, hypermagneziémia, ťažká renálna insuficiencia a ťažké poruchy pečene a myasthenia gravis.

Použiteľnosť:
48 mesiacov (pre PE obal - balenie 50ks a 100 ks, pre PP obal - balenie 1200ks)
24 mesiacov (pre PVC/PVDC/Alu blister - balenie 80ks)

Balenie:
50, 80 a 100 tabliet
klinické balenie - 1 200 tabliet

Kúpiť online 50 ks
Kúpiť online 80 ks

Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa

back