ÚvodProfilProduktyTabletyČapíkyTopické prípravkyVodné a liehové roztoky, olejeZdravotnícke pomôckyVýživové doplnkyVeterinárne prípravkyTopické prípravky určené na ďalšie spracovanie v lekárniSuroviny pre lekárneNOVINKYVýrobaZmluvná výrobaKvalitaObchodFotogalériaKontaktyKde nás nájdeteHlásenie nežiaducich účinkov

KALCIOVÉ TABLETY 500 MG GALVEX
CALCII CARBONICI 500 MG TBL. GALVEX

KALCIOVÉ TABLETY 500 MG GALVEX KALCIOVÉ TABLETY 500 MG GALVEX

Zloženie:
Liečivo: Calcii carbonas (uhličitan vápenatý) 500 mg, čo zodpovedá 200 mg čistého vápnika v 1 tablete.

Pomocné látky: Oryzae amylum (ryžový škrob), talcum (mastenec). magnesii stearas (magnéziumstearát), Povidon K 29/32 (povidón k 29/32).

Charakteristika: Kalcium (vápnik) má význam pre stavbu kostí, pre zaistenie správnej funkcie nervového a svalového systému. Je dôležitý pre udržanie fyziologickej funkcie srdca, obličiek, dýchania, krvnej zrážanlivosti, pri hormonálnej regulácii, pri vstrebávaní vitamínu B12 a pri vylučovaní žalúdočnej kyseliny.

Indikácie: Liek sa používa ako prevencia na doplnenie hladiny vápnika pri jednostrannej výžive, počas rastu, v tehotenstve a pri dojčení, pri dlhodobej liečbe kortikoidmi, u starších osôb ako prevencia zlomenín (spoločne s vitamínom D).

Ako súčasť liečby pri osteoporóze (rednutí kostí), osteomalácii (mäknutí kostí), poruchách metabolizmu vápnika, pri alergických opuchoch hrtana a hltana, pri chronických zápalových ochoreniach, rôznych kožných chorobách, tetanii (zvýšenej nervosvalovej dráždivosti).

Kontraindikácie:
Precitlivenosť na liečivo alebo niektorú pomocnú látku. Hyperkalciémia,hyperkalciúria, renálna insuficiencia, nefrolitiáza, cholecystolitiáza.

Použiteľnosť:
48 mesiacov

Balenie:
50 tabliet, klinické balenia - 500 tabliet a 1 300 tabliet

Kúpiť online

Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa

back