ÚvodProfilProduktyTabletyČapíkyTopické prípravkyVodné a liehové roztoky, olejeZdravotnícke pomôckyVýživové doplnkyVeterinárne prípravkyTopické prípravky určené na ďalšie spracovanie v lekárniSuroviny pre lekárneNOVINKYVýrobaZmluvná výrobaKvalitaObchodFotogalériaKontaktyKde nás nájdeteHlásenie nežiaducich účinkov

INDOMETACIN 100 GALVEX

INDOMETACIN 100 GALVEX Zloženie:
Liečivo: Indometacinum (indometacín) 100 mg v 1 čapíku.

Pomocné látky: Tuhý tuk.

Charakteristika: Nesteroidná protizápalová látka.

Indikácie: Liek sa používa na symptomatickú liečbu zápalov kĺbov (artritíd) rôzneho pôvodu ako je reumatická polyartritída, chronická polyartritída, ankylozujúca spondylitída (Bechterevova choroba), na liečbu degeneratívnych ochorení kĺbov a chrbtice (artrózy a spondylartrózy), na liečbu opuchov po úrazoch a chirurgických zákrokoch. Ďalej sa liek používa na tlmenie bolesti najmä po úrazoch, operáciách, pri nádorových ochoreniach a pri bolestivej menštruácii.
Liek je viazaný na lekársky predpis!

Kontraindikácie:
Nepoužívať pri precitlivenosti na liečivo alebo pomocnú látku, pri poruchách krvotvorby alebo zražavosti krvi, pri žalúdočných alebo dvanástnikových vredoch, pri mozgovocievnom krvácaní, pri závažnom zlyhávaní srdca, v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Liek nie je určený deťom do 14 rokov. Indometacin 100 Galvex sa ma používať len po dôkladnom zvážení pomeru prínos/riziko liečby: v prvých šiestich mesiacoch tehotenstva, - počas dojčenia, - pri určitej vrodenej poruche krvotvorby (napríklad poruche metabolizmu porfyrínov).

Použiteľnosť:
4 roky

Balenie:
10 čapíkov

SPC – Súhrn charakteristických vlastností o lieku
PIL – Písomná informácia pre používateľa

back